Młodsi Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Zachodniopomorskiego uczestniczą w stażu ratowniczym na kąpielisku miejskim w Gryficach. Zgłębiając umiejętności pływania na sprzęcie ratowniczym, asystują podczas akcji ratowniczych oraz podczas pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestniczą w pracach organizacji kąpieliska mimo różnych warunków pogodowych. Podstawowe umiejętności ratownicze nabyte w Akademii SwimKids na zajęciach pływania doskonalą na wodzie śródlądowej. 

Miło nam poinformować, że nasi adepci uzyskali stopnie Młodszego Ratownika Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Zachodniopomorskiego. Podczas zabezpieczania kąpieliska miejskiego odbyli staż ratowniczy. Kolejny egzamin na stopnie ratownicze odbędzie się w lutym 2021 roku.  Kursy przygotowawcze na stopnie ratownicze (MR i RW) WOPR WZ odbywają dla osób chętnych po ówczesnym zapisaniu do grup szkoleniowych. Zapraszamy.

Brak śniegu w Karkonoszach to niemożliwe. Rozpoczęliśmy od zjazdów na ...... (uczestnicy wiedzą o co chodzi), następnie przypomnienie podstaw jazdy na nartach i zasad bezpieczeństwa na stoku. Kolejne dni to narty, deski, narty, w przerwie wędrówki piesze i spacery. Chwile relaksu w basenie. Spragnieni aktywności mogli spróbować sił na snow tubingu. Narty biegowe w tym roku jeszcze nie dla nas. Wytrwali kończyli tydzień zjazdowy na puchatku. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i aktywne angażowanie się do zajęć. Rodzicom dziękujemy za zaufanie.

Pierwsze zawody gminne w pływaniu na pływalni w Gryficach. W kategorii szkół podstawowych rywalizowała "Czwórka", "Trójka" i "Toplinki". Impreza odbyła się pod patronatem koordynatora sportu gminnego i kierownictwa pływalni. Szkoły rywalizowały w pływaniu drużynowym, wystawiając reprezentantów w stylu klasycznym, grzbietowym, motylkowym i dowolnym. Zakończenie zmagań to sztafeta w stylu dowolnym dziewcząt i chłopców. Wszystkie wyniki przeliczone zostały na punkty i tak w kategorii roczników 2007 i młodszych pierwsze miejsce zajęły dziewczęta z "Trójki" i chłopcy z "Czwórki". W roczniku 2005-2006 pierwsze miejsce zajęli chłopcy z "Trójki". Miło nam poinformować, że 16 adeptów pływania to kursanci akademii. Gratulujemy i dziękujemy za współpracę.